PSP Mods

Wszystko co zwiazane z tuningiem PSP


  • Index
  •  » Gry
  •  » God of War: Chains of Olympus

#1 2009-06-18 13:30:38

Lares

Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-06
Posty: 72
Posiadam: PSP Slim
Soft: 5.00 M33

God of War: Chains of Olympus

God of War: Chains of Olympus

http://img15.imageshack.us/img15/5327/cf6da1ec7ebafb223e958c8.jpg

Producent: Ready At Dawn Studios
Wydawca: Sony Computer Entertainment
Gatunek: walka/przygodowa
Data premiery: 04 marca 2008

Co trzeba poświęcić by stać się niepokonanym… czy zaprzedanie własnej duszy to dostateczne poświęcenie… jaka jest cena chwały… czym jest zwycięstwo gdy tracimy wszystko co kochaliśmy… Kratosie poświęcając swoją dusze, tylko po to by zwyciężyć, oddałeś się pod władze bogów Olimpu. Będziesz na każde nasze skinienie, wykonasz każdy rozkaz bez szemrania… naszą wole wypełniać będziesz, lecz na ciebie spadnie brzemię odpowiedzialności… Jam Kratos, boski wojownik, będący na usługach panów Olimpu, zaprzedając swą dusze Aresowi przypieczętowałem swój los i swe wieczne cierpienie, popełniłem wiele zbrodni, plamiąc swe ręce krwią nie tylko wrogów ale i tych których kochałem… poszykuje siły która odmieni mój przeklęty los, i odkupi moje winy. Proszę was łaskawe boginie, odmieńcie mój los…

Fabuła jest wręcz obłędna, nawiązania do starożytnej Grecji, do mitologii no to jest to co tygrysy lubią chyba najbardziej. Wszystko , cała opowieść jest dopracowana w najmniejszych szczegółach, przedstawienie bohatera i jego tragicznego losu. Bardzie przypomina opowiadanie jakiegoś greckiego wieszcza

http://img195.imageshack.us/img195/5751/gow1s.jpg    http://img44.imageshack.us/img44/6154/gow4.jpg



Grafika w grze zapiera wręcz dech w piersiach, tekstury i lokacje wykonane są po prostu bajecznie. Widać że twórcy bardzo się namęczyli, przemierzając je dosłownie czujemy klimat prowadzonej walki, mamy wrażenie uczestniczenia w prawdziwej bitwie. Jakby było tego mało gdy w ferworze walki chwile przystaniemy, i poobserwujemy dokładniej co się dzieje wokół nas, stwierdzimy że  nie jesteśmy jedynym wojownikiem w czasie trwania tek bitwy, na dalszych planach da się zaobserwować toczącą się bitwę, dla mnie po prostu bomba. A budynki i ich forma architektoniczna daje nam wspaniały obraz wyglądu miast perskich i greckich, te świątynie, place a nawet mury obronne, po prostu mają to coś co urzeka i nadaje ta niepowtarzalną atmosferę. Postacie wykonane są w sposób wręcz perfekcyjny, widać dosłownie wszystkie szczegóły, sposób poruszania się, walka no tego nie da się po prostu  tak opisać trzeba samemu zobaczyć.
Oprawa audio jest fenomenalna, muzyka oddaje atmosferę całej rozgrywki. Słychać nawet dźwięk uderzającego ostrza, no coś niewiarygodnego. No i głosy postaci, nie tylko samego Kratosa, ale równie jego oponentów jakich spotkamy na swojej drodze, te okrzyki bitewne, no z pewnością pobudzają wyobrażanie i jeszcze bardziej zbliżają nas do atmosfery całej gry.

Sama walka i poruszanie się wygląda wręcz fenomenalnie, te wszystkie combosy, uniki, interakcja z otoczeniem, naprawdę rzadko można na naszą platformę spotkać tak bardzo rozbudowany tytuł, a jeśli mimo to będziecie czuli niedosyt to na dokładkę powiem, że likwidując naszych przeciwników dostajemy punkty doświadczenia i przejmujemy od niektórych ich unikalne zdolności. Jakby mało było tego wszystkiego w grze znajdziemy wiele różnorakich bonusów, z których możemy później skorzystać. Na swej drodze spotkamy wiele mitycznych postaci i bestii żywcem wziętych z mitologii starożytnej Grecji, przemierzymy mityczne lokacje i świątynie, będziemy mieli okazje stanąć… a zresztą można by się rozpisywać bez końca, i prowadzić te wszystkie wywody, przez niekończące się czeluście Tartaru, lecz po co gdy można je wszystkie zastąpić jednym słowem, po prostu cały gameplay to ambrozja całego tego wspaniałego tytułu.

http://img19.imageshack.us/img19/5372/gow2jpg.jpg     http://img29.imageshack.us/img29/497/gow3.jpg



Podsumowując, mogę powiedzieć tylko, iż chciałbym mieć moc wpływania na ludzi i kontrolowania ich przez internet bo zmusił bym wszystkich do kupna tego tytułu. Dla mnie God of War: Chains of Olympus jest niepowtarzalnym tytułem, w który trzeba po prostu zagrać, czy jest pozycją obowiązkową… ci którzy w nią nie zagrali powinni zostać pozostawieni na brzegu wiecznego oczekiwania rzeki Styks i potępieni przez panów Olimpu, a puszka Pandory winna stać przy ich łóżku do końca ich nędznego żywota na tym padole ziemskim. Jest to tytuł naprawdę godny polecenia, jest on jak powietrze którego potrzebujemy, możemy wytrzymać bez niego chwile lecz nie całe życie.



Ocena gry:

Grafika: 10+
Sterowanie: 10+
Muzyka: 10+
Grywalność: 10+

Końcowa ocena: 10+




Plusy:
+fabuła
+oprawa A/V
+sterowanie
+główny bochater


Minusy:
-za krótka rozgrywka




Zdjęcia pochodzą z portalu gry-online


Goście Administrator patrzy na Ciebie

Offline

 

#2 2009-08-05 21:33:29

=Cyc_P=

SSJ

9482092
Skąd: woj. Łódzkie
Zarejestrowany: 2009-08-05
Posty: 43
Posiadam: PSP S&L 2004
Soft: 5.00 M33-6

Re: God of War: Chains of Olympus

Faktycznie gra nie z tej ziemi ^^ Przechodzę ją drugi raz i mi się jeszcze nie znudziła :] Naprawdę polecam ją wszystkim posiadaczom konsol PSP

PS: Świetna recenzja :]


PSP Slim and Lite 2004 5.00 M33-6 ^^

Offline

 

#3 2009-08-16 23:34:23

Ajdija

Administrator

Zarejestrowany: 2009-08-16
Posty: 73

Re: God of War: Chains of Olympus

=Cyc_P= napisał:

Faktycznie gra nie z tej ziemi ^^ Przechodzę ją drugi raz i mi się jeszcze nie znudziła :] Naprawdę polecam ją wszystkim posiadaczom konsol PSP

PS: Świetna recenzja :]

+1

Offline

 
  • Index
  •  » Gry
  •  » God of War: Chains of Olympus

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lynera.pun.pl www.weareemo.pun.pl www.darkots.pun.pl www.minebox.pun.pl www.katsumi.pun.pl